SImplicity


A  Simplicity alkalmazás segítségével közvetlenül az okostelefonjukra kapnak aktuális információkat a felhasználók , városi híreket, információkat a városi szolgáltatásokról eseményekről, jelzéseket az útlezárásokról, dugókról, áramkimaradásokról stb...

Az alkalmazást jelenleg több mint 100 város használja, köztük New York City, Miami, San Francisco Bay Area és Chicago külvárosai. Cleveland Denver és más amerikai nagyvárosok a következő hónapokban vezetik be az alkalmazást.

Shanghai digital twin

Több mint 26 millió lakosával Sanghaj a legnépesebb város Kínában, és a világ harmadik legnépesebb városa. A pekingi székhelyű 51World digitális ikerpár-specialistáknak pedig sikerült Unreal Engine-ben létrehozniuk a város teljes virtuális klónját - mind a 3750 négyzetkilométernyi területet.

City Brain

A Hangzhou City Brain rendszere egy olyan intelligens városi platform, amelynek célja a városirányítás javítása többek között a big data, a felhőalapú technológia és a mesterséges intelligencia felhasználásával,.

A rendszert először a város forgalmi torlódásainak enyhítésére fejlesztették ki, és Hangzhou lett az első kínai város, amely rendszere pontosan kiszámítja az úton lévő autók számát.
Az intelligens városi rendszer nagymértékben enyhítette Hangzhou forgalmi torlódásait, és a kínai városok között a forgalmi dugók rangsorában a 2. helyről a 35. helyre esett vissza.

Budapest Szolár térkép

A Budapest Szolár Térkép a Fővárosi Önkormányzat és a Magyar Napelem Napkollektor Szövetség által fejlesztett alkalmazás.

A térkép alapja a földhivatalok által vezetett ingatlan-nyilvántartási térképi adatbázis (épület-alaprajzok, helyrajzi számok) amelyet a Fővárosi Önkormányzat az érvényes adatszolgáltatási szerződése szerint félévente frissítve megkap a Lechner Nonprofit Kft-től. Az épületek alaprajza a 2021-es állapotokat mutatja, de az illetékes hatóságok felé történt hibás, vagy elmaradt építési
bejelentések miatt nem mindig tükrözi a valóságot.

Lapátmentes szélturbina

Az Aeromine Technologies olyan úttörő, lapát nélküli szélenergia-megoldást fejlesztett ki, amely összekapcsolható a meglévő napenergia-rendszerekkel és az épület elektromos rendszereivel, lehetővé téve a kereskedelmi ingatlanok tulajdonosai számára, hogy kielégítsék a helyszíni megújuló energia iránti növekvő igényt.

Az új technológia  "Mozdulatlan turbináival" nem csap zajt, nem veszélyezteti a madarakat A rendszer a versenyautók szárnyprofiljaihoz hasonló aerodinamikával fogja fel és erősíti fel az egyes épületekből érkező szelet.

Szoftver alapú járművek

Software Defined Vehicle (SDV) néven új stratégiai irányt jelentett be ma délelőtt a Hyundai Motor Group, a Kia és a Hyundai márkák tulajdonosa. A teljesen újragondolt logika mentén felépített, távolról frissíthető (OTA – Over-the-air), folyamatosan hálózaton lévő autókhoz a cég vadonatúj operációs rendszert fejleszt, és arra készül, hogy 2025-re már 20 millió autója lehessen becsatlakozva a cég Connected Car Services (CCS) néven emlegetett központi rendszerébe.

Okosállomás

A világon egyedülálló városi megoldást fejlesztett három magyar cég, a PLATIO Solar, a Rollin és Kuube: egy zöld energiával és okos funkciókkal ellátott mikromobilitási állomást. Olyan okos városi pontot alkot a három termék, ami megreformálhatja a városi közlekedést, nemcsak fenntarthatóvá, zölddé teszik azt, hanem közösségi élményt is ad a felhasználóknak. A szolgáltatás egyedisége, hogy mindezt helyben, térkövek által megtermelt napenergiával történik.

Gumibitumen

Az újra használat és hasznosítás elv jegyében a MOL és a Pannon Egyetem (Veszprém) több éves kutató-fejlesztő munkával kidolgozta a kémiailag stabilizált gumibitument, mint új típusú útépítési kötőanyagot.

A termék jelentős nemzetgazdasági értéket képvisel, hiszen a használt gumiabroncsok környezetbarát újrahasznosítása valósul meg értékteremtő módon.
A gumibitumen alkalmazásának legfőbb előnyei: